“Migawka” Meli Koteluk wreszcie na winylu

Dokładnie 9 listopada 2018 roku ukazała się trzecia płyta Meli Koteluk, zatytułowana “Migawka”. Wydawnictwo spotkało się z bardzo pozytywnym odbiorem słuchaczy oraz krytyków, czego potwierdzeniem było uhonorowanie artystki nagrodą Fryderyk 2019 w kategorii Album Roku Pop Alternatywny. Niemal rok po premierze “Migawki” wydawnictwo trafiło na płytę winylową, w czym jako tłocznia mamy swój wymierny udział.

Mela Koteluk to obecnie jedna z ciekawszych wokalistek i autorek tekstów na polskiej scenie muzycznej. Do szerokiej publiczności trafiła za sprawą świetnie przyjętego albumu „Spadochron”, który ukazał się w 2012 roku. Wydany dwa lata później krążek „Migracje” ugruntował pozycję wokalistki, osiągając status podwójnie platynowej płyty. Jesienią 2018 roku ukazało się trzecie i ostatnie póki co wydawnictwo Meli Koteluk – „Migawka”, które – w opinii samej artystki – jest najbardziej świadomym materiałem w jej dorobku. Producentem płyty jest Marek Dziedzic, z którym Mela współpracowała także przy poprzednim albumie. W nagraniach udział wzięli: Tomek „Serek” Krawczyk, Tomek Kasiukiewicz, Robert Rasz, Piotr Zalewski, Marek Dziedzic oraz goście: Sandra Kopijkowska, Skubas i Fair Play Quartet.

Wydawnictwo było do tej pory dostępne w serwisach streamingowych oraz fizycznie na płycie CD. Od dziś “Migawkę” będzie można mieć również na winylu! Wszystko dzięki wspólnym staraniom artystki, Warner Music Poland oraz WM Fono. W tym miejscu warto również zaznaczyć, że w proces przygotowania analogowych krążków zaangażowała się sama Mela Koteluk. Nie dość, że wokalistka podpisała własnoręcznie pierwsze 100 egzemplarzy, to osobiście wytłoczyła 10 sztuk swojej płyty. To właśnie one stanowią największą ciekawostkę i gratkę dla fanów oraz kolekcjonerów płyt winylowych. Są to bowiem unikalne, wielobarwne splattery, które powstały na bazie naturela, gdzie kolory do każdego z nich samodzielnie dobierała artystka.

Jednak, by stać się ich posiadaczem, trzeba liczyć na łut szczęścia, ponieważ wspomniane 10 sztuk trafiło do ogólnej puli wszystkich wytłoczonych płyt. Ponadto te wyjątkowe egzemplarze w żaden sposób nie zostały oznakowane. Losowi można jednak pomóc! Wystarczy pojawić się na jednym z najbliższych koncertów Meli, gdzie winyle te będą sprzedawane. Artystka jeszcze w grudniu wystąpi w 6 miastach w całej Polsce. Szansę do nabycia swojego oryginalnego egzemplarza “Migawki” będzie można znaleźć w Krakowie (01.12), Gdańsku (10.12), Poznaniu (12.12), Zielonej Górze (15.12), Wrocławiu (16.12) oraz Warszawa (21.12).

Polub lub udostępnij:

Leave a comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *